JT-QTF-1268-MCX Cavity Filter Customized Waveguide Low Insertion Loss Bandpass Filter
Xi'an Hoan Microwave Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MOQ : 1
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
center frequency : f0=1268MHz
1dB bandwidth : ≥20MHz
center frequency insertion loss : ≤0.95dB
VSWR : ≤1.3@f0±10MHz
impedance : 50Ω
interface type : MCX-K
operating temperature : -55℃~85℃
external dimensions : 81.6×52×20(mm)
weight : 112g
rejection : ≥60dB@1.1GHz,≥65dB@1.38GHz, ≥30dB@f0±40MHz
average power : 1W
Contact Now
Summary
Characteristic
Small size, light weight, strong environmental adaptability, and high reliability.
Main parameter
center frequency f0=1268MHz
1dB bandwidth ≥20MHz
rejection
≥60dB@1.1GHz,≥65dB@1.38GHz,
≥30dB@f0±40MHz
VSWR ≤1.3@f0±10MHz
average power 1W
impedance 50Ω
interface type MCX-K
temperature -55℃~85℃